Back to the top

O MNĚ

Zdravím všechny nadšence pro zdravý životní styl, vaření, jídlo, sport, zahrádkaření, sběr bylinek a zdravé hubnutí. Ať už je Vaší vášní cokoliv ze zmíněného, na mých stránkách se bezpochyby najdete. A pokud se zdravý životní styl mezi Vaše dosavadní koníčky neřadí, ani tak se nenechte odradit a chvíli brouzdejte. I Vy zde můžete najít inspiraci a rozšířit si obzory zase jiným směrem.

Jaký je můj příběh a co mě vlastně přivedlo k založení těchto stránek? Rozhodně hodně dlouhá cesta, která stejně jako sinusoida chvíli stoupala nahoru, pak zas padala dolů a klikatila se nejrůznějšími směry. V průběhu celé této cesty mě však nikdy neopustil zápal pro především jednu věc, a to jídlo.

Už jako dvanácti-měsíční batole jsem měla k jídlu velice vřelý vztah. Stála jsem tenkrát přilepená ke kuchyňské lince s pusou otevřenou dokořán. Dědy zrovna připravoval domácí prejt. No a kousky přebytečného, vábně vonícího bůčku házel rovnou do té uřvané, blonďaté fuňící kuličky, tedy mé maličkosti. A to bylo vše, co mi v té době stačilo k naprostému štěstí.

Postupem času jsem však přišla na to, že opravdové potěšení nespočívá pouze v konzumaci všemožných pochoutek, ale především v jejich sdílení s milovanými osobami. A právě ve chvíli uvědomění si této skutečnosti se zrodila má vášeň pro vaření. A tak začala éra pikniků v trávě a tematických párty, inspirovaných kuchyní a kulturou různých zemí světa.

Brzy se na nás však začala mírně podepisovat jediná stinná stránka jídla, a sice tloustnutí. No a právě tento impulz mě vedl k tomu, postavit sama sebe před novou výzvu. Uvařit tak, aby bylo jídlo chutné, zvládne každý. Vykouzlit však v kuchyni něco zdravého, co bude zároveň skvěle chutnat, to už tak jednoduchým úkolem není. A tak jsem se rozhodla, dokázat světu, že i zdravé jídlo se dá připravit tak, aby se po něm dělaly boule za ušima.

Tuto výzvu jsem bohužel vzala až moc vážně. Ve výsledku mě mé snahy dovedly až k tomu, že se z holky „krev a mlíko“ stala ošklivá vyzáblina. A zvrtlo se mi to až tak dalece, že mé zdravé vaření nakonec sestávalo víceméně jen ze zeleniny na tisíc způsobů.

Všechno se obrátilo až zhruba o rok později, kdy jsem se vypravila do Anglického Brightonu. Tam jsem se rozhodla vylepšit si angličtinu prací v místní úžasné rybí restauraci Riddle§Finns. Kuchaři ze mě sice rostli, když jsem jim týden co týden nosila kopie jejich jídel, uvařené ve zdravém stylu. Pro mě však byly tyto dva roky úžasnou zkušeností a obrovskou inspirací nejen pro mé recepty. Brighton mi pomohl rozšířit si obzory nejen ve směru vaření, ale především výživy jako takové. V Anglii jsem absolvovala celou řadu seminářů, navštěvovala festivaly zaměřené na zdravý životní styl a knihy o výživě jsem v místních charity shopech skupovala po hromadách.

Po dvou letech v zahraničí se mi zastesklo po domovině a vrátila jsem se zpět do ČR. V Praze, kde teď momentálně žiji, jsem absolvovala kurz výživového poradce. To především proto, abych si všechny informace ucelila a byla pak schopná pomoci se stravováním těm, kteří si sami nevědí rady. A především je inspirovala svými RECEPTY. Recepty, které nepostrádají nic z toho, co si naše tělo žádá. Jsou přímo nabité živinami, vitamíny, energií a především v sobě nesou ducha přírody.

A právě v přírodě hodlám v současnosti hledat inspiraci a sunout jejím směrem své kroky. A to konkrétně k dědymu na zahrádku v Jižních Čechách. Odtud s Vámi začneme od letošního léta sdílet nejrůznější recepty na výrobu domácích zavařenin, limonád, sirupů a mnohého dalšího. Především Vás však v samostatné sekci DĚDYHO ZAHRÁDKÁŘ zasvětíme do tajů pěstování zeleniny, ovoce a mnoha dalších surovin. Ukážeme Vám tak, že utrácet horentní sumy za bio produkty není jediná cesta ke kvalitním potravinám. A díky našim podrobným návodům jak správně zavařovat, budete mít vystaráno i v zimním období.

   

No a Vy, kteří v otázkách zdraví a výživy neustále tápete, potřebujete s čímkoliv poradit či chcete radikálně změnit svůj špatný způsob stravování, neváhejte se na mě obrátit. V sekci MOJE SLUŽBY se seznámíte se stručným nástinem mého programu. Programu, který se netýká hubnutí doprovázeného trápením se hladovkami a náladou pod psa. Pod mým vedením budete hubnout s úsměvem, plným žaludkem a pohyb, který do Vašeho denního režimu postupně zakomponuji, nebude mít nic společného s vynuceným pocením se v posilovně.

JÁ A JÍDLO

„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“ pravil slavný filozof Hippokratés. Bohužel však životní filozofie, kterou valná většina populace slepě následuje je zcela opačná: „Nechť je tvé jídlo tvým jedem a jed nechť je tvým jídlem.“ Obezita, nespočet druhů rakoviny, srdeční onemocnění a cukrovka. To vše je pouze velice zkráceným výčtem toho, jak lidé zaslepeně ničí své zdraví ignorantstvím a nadměrnou konzumací nezdravých potravin. Smažené potraviny, cukrovinky a sladkosti. Mnozí z nás si neumějí představit větší požitek než zakousnutí se do „smažáku“ s hranolkami a tatarkou a přemaštěné, pocukrované koblihy plněné jahodovým džemem. A co takové dobrůtky provádějí s jejich tělem, jak zevnitř tak i navenek, to už jde tak nějak mimo jejich zájem.

Životní filozofie, kterou prosazuji já, se naopak naprosto shoduje s tou Hippokratovou. Zdravé pochoutky, jimiž své tělo zásobuji dnes a denně, nejsou pouze mým lékem, ale taktéž absolutním požitkem pro mé nenasytné chuťové buňky. Hlupák, kdo tvrdí, že zdravé jídlo rovná se nepoživatelné jídlo. Opak je pravdou! A proto přicházím se svými recepty, abych vám ten opak dokázala. Lidé se mě často dotazují, kde se ve mě bere tolika energie. Nazývají mě neúnavnou. Odpověď je jednoduchá: „Jím.“ Načež následně slýchám, jak je tedy možné, že svým vzezřením nepřipomínám bednu kytu. Opakuji stejnou odpověď podruhé: „Jím. A jím správně.“ Jídlo mi dodává nejen potřebnou energii, vitalitu a chuť do života, ale také sebevědomí a to nejdůležitější: ZDRAVÍ.

A tak se těším na každé další probuzení. Každý nový den pro mě totiž představuje další zdravý recept a nové nápady. A každý z nich s vámi budu od nynějška sdílet. A tak můžete spolu se mnou znovu nabrat ztracené sebevědomí, chuť do života a možná v sobě dokonce najít dosud neobjevené kuchařské nadšení a talent. Žijeme jen jednou a život je tak krásný. Byla by proto škoda jej prosedět na gauči s nohama na stole a miskou mastných brambůrků v klíně. Výlety do přírody, pohyb, zdravé pikniky v trávě, sdílení dobrůtek s kamarády, smích a LÁSKA. Jednoduché věci, které dělají každý den krásnějším. A nikdy není pozdě na to zvednout zadek z toho gauče a objevit všechny tyhle nevšední dary všedních dnů. Nový den rovná se nová šance. Nikdy není pozdě na změnu!

Vaše Vero ❤

 

© WolfThemes