KDY ZAČÍT

S pěstováním paprik s dědym začínáme již v půlce února. Letos konkrétně v neděli 19.2.2017. Nejprve bylo třeba rozhodnout se, jaké druhy budou letos zdobit dědyho fóliovník. Dle bohatých zkušeností z loňských let se dědy rozhodl vypěstovat 8 ověřených druhů, ceny balíčků jednotlivých semínek se pohybují mezi 40-50,-Kč a jeden pytlík obsahuje 16 semínek.

DRUHY
  1. Kirke – velká sladká červená paprika, ve fóliovníku míváme vždy 12 rostlinek. Potřebujeme tudíž asi 16 semínek, může se stát, že některá nevyklíčí.
  2. Tamina – kulatější zelená paprika, zráním získává červené žíhání. Rajčinová paprika. Ve fóliovníku míváme vždy 6 rostlinek. Potřebujeme tedy asi 12 semínek.
  3. Rafaela – červená kápie, kterou po sklizni zavařujeme. V srpnu Vám krůček po krůčku ukážeme jak na to. 🙂 Ve fóliovníku budou 3 rostlinky. Potřebujeme 6 – 8 semínek.
  4. Hamík – malá, žlutá paprika. Do fóliovníku přemístíme 2 rostlinky. Potřebujeme tedy 4 semínka.
  5. Meika – největší, červená paprika. Do fóliovníku umístíme 2 rostlinky. Potřebujeme tedy 4 semínka.
  6. Feferonka – lehce pálivá paprička. Do fóliovníku umístíme 1 rostlinku. Potřebujeme tedy 2 semínka.
  7. Jalahot – silně pálivá paprička. Do fóliovníku umístíme 2 rostlinky. Potřebujeme tedy 4 semínka.
  8. Habanero – známé také jako kozí rohy, které po sklizni zavařujeme. V srpnu Vám krůček po krůčku ukážeme jak na to. 🙂 Ve fóliovníku bude letos pouze jedna rostlinka. Máme totiž ve sklepě ještě spoustu sklenic z předchozího roku. Potřebujeme pouze 2 semínka.

Foceno dne 18.3.2017

JAK ZAČÍNÁME

Poté, co se nám podařilo sehnat všechny požadované druhy semínek ( Povětšinou po Budějovických semenářstvích, já byla pověřená koupit pouze Meiku a Rafaelu, kterou dědy nesehnal. Dostala jsem ji v hale s farmářskými trhy na Pražské tržnici. Další semenářství je například na Palmovce a nebo poblíž Bílé labutě. ) jsme se vrhli na první fázi sázení. Dědy si už několik let zpět vyrobil své vlastní klíčidlo z polystyrenu a malých topných tělísek – viz fotografie. Ačkoliv mu moje sestra Kiki s jejím manželem Víťou letos k Vánocům koupili novou supermoderní verzi, dědy se odmítá svého vlastního výtvoru zříci. Stále skvěle funguje! 🙂 D

Do malých černých květináčů, které jsme si polepily cedulkami s jmény jednotlivých druhů papriček, nasypeme perlit. Ten dědy taktéž zakoupil v jednom z Budějovických semenářství. Šroubovákem vydloubneme do perlitu dírku a nasypeme do něj udaný počet semínek – vždy odpovídajících názvu na květináčku! Následně zahrábneme a uložíme do klíčidla. Takto postupujeme až dokud nejsou všechny květináčky naplněné. Klíčidlo zaklopíme víkem a necháme klíčit týden – 14 dní. Klíčky přesazujeme teprve tehdy, až když je každý druh naklíčený.

 

PŘESAZOVÁNÍ

Foceno dne 22.4.2017

Foceno dne 3.5.2017

Foceno dne 3.5.2017

Foceno dne 3.5.2017

Foceno dne 3.5.2017

Foceno dne 3.5.2017

Foceno dne 3.5.2017

PĚSTUJEME PAPRIKY

PĚSTUJEME PAPRIKY
Buďte první, kdo ohodnotí tento recept vložením komentáře!
Vytisknout

Děkujeme za vytisknutí receptu.

Najít více receptů k http://fitwithvero.cz

Leave a Reply

Děkujeme za hlasování! Prosím, vložte svůj komentář k potvrzení svého hlasu.